Yhteystiedot

Postiosoite

Simonkatu 12 B 24, 00100 Helsinki

laskutusosoite

Verkkolaskuosoite: FI4210323000516132
Operaattoritunnus: NDEAFIHH

Y-tunnus: 1085970-8

henkilökunta

2-eija-alhojarvi-120x180.jpg
Eija Alhojärvi
Toiminnanjohtaja 040 820 0126
Atzmon_Maria.jpg
Maria Atzmon
Toimistonhoitaja 050 569 5977
3-emmi-maria-husu-120x180.jpg
Emmi-Maria Husu
Johdon assistentti 050 544 6197
Petri_Horkko_120x180.jpg
Petri Hörkkö
Taitaja-päällikkö 050 523 9696
hannu-immonen-120x180.jpg
Hannu Immonen
Tekniikkapäällikkö Tekninen delegaatti, WorldSkills 050 594 8260
katja-katajamaki-120x180.jpg
Katja Katajamäki
Viestintäpäällikkö 040 732 0691
matti-kauppinen-120x180.jpg
Matti Kauppinen
Abilympics-koordinaattori 040 319 3188
3-anni-ketola-120x180.jpg
Anni Ketola
Viestintäassistentti 044 595 9257
paakkari_jenni_120x180.jpg
Jenni Paakkari
Verkkoviestinnän asiantuntija, Ammattiosaaja 041 469 4491
ripattila_teija_120x180.jpg
Teija Ripattila
Huippuvalmennuspäällikkö Virallinen delegaatti ja hallituksen jäsen, WorldSkills Europe 040 455 2020
henkilosto_ei_kuvaa_mv2.png
Tuomas Kuusinen
Siviilipalvelusmies tuomas.kuusinen@skillsfinland.fi

Suomen delegaatit kansainvälisissä järjestöissä

Seija Rasku

Skills Finlandin puheenjohtaja
Virallinen delegaatti, WorldSkills
seija.rasku@minedu.fi

Hannu Immonen

Tekniikkapäällikkö
Tekninen delegaatti, WorldSkills
050 594 8260
hannu.immonen@turku.fi

Teija Ripattila

Huippuvalmennuspäällikkö
Virallinen delegaatti ja hallituksen jäsen, WorldSkills Europe
040 455 2020
teija.ripattila@skillsfinland.fi

Tapio Kattainen

Tekninen delegaatti, WorldSkills Europe
Business College Helsinki
tapio.kattainen@bc.fi

Markku Aunola

Hallituksen jäsen,
International Abilympics Federation
markku.aunola@gmail.com

Skills-verkosto

Lajipäälliköt 2018–2020 (pdf)

Valmentajat 2018–2020 (pdf)

Auto- ja kuljetusalan lajiperheohjausryhmä (pdf)